neděle 16. října 2011

Konečně jsem zpět!

Je to už měsíc, co jsem naposled publikoval nějaký příspěvek a tak jsem se rozhodl, že Vás, moji milí čtenáři, obdaruji rovnou koňskou dávkou příspěvků. Můžete si tedy přečíst nejen o mých zážitcích, ale i o tom, co se děje v zákulisí univerzity a také o tom, jak by se měl chovat správný erasmák v Gentu.

Za celý měsíc, co jsem se neozval, se událo tolik, že jen těžko budu schopen všechno vyjmenovat a obsáhnout.  Pomalu, ale jistě, přichází podzim a já to pociťuji nejen na počasí, ale i na svém zdraví - už 14 dní se totiž potýkám s nachlazením a ne a ne se z toho vyhrabat. To by bylo krátce ke mně...


Jak tady bydlíme...
Bydlíme tady na koleji, jak jistě někteří víte. Na patře je nás víceméně tak dvacet a já se osobně znám s cca 15 lidmi a zbytek se dá odbýt pouze pozdravením, protože daní jedinci jsou značně nespolečenští a neúčastní se našich pravidelných dýchánků v kuchyni. Kuchyň totiž slouží zároveň jako společenská místnost, kde se pořádají nejen jídelní orgie, ale i noční párty. Je zajímavé, že i po měsíci pobytu na koleji stále člověk naráží na lidi, které na svém vlastním patře nikdy neviděl. Takoví jedinci jsou vlastně pořád zalezlí na svém pokoji, nebo tráví čas na jiném poschodí, stejně tak, jako někteří lidé z jiných poschodí tráví čas u nás v kuchyni.


Včera jsem si ve svém pokoji uklízel a byl to docela zážitek, co budu nalhávat. Uklízečky, které tak rády nechávají v kuchyni vzkazy ve smyslu "Uklízejte si po sobě!", si tu nechaly v jedné místnosti uklízecí vozík, jehož jsme se zmocnili a patřičně jsme ho zpronevěřili ve svůj prospěch - rozuměj - vytřeli jsme si podlahy v pokojích a koupelnách.


Naše dýchánky v kuchyni spočívají v tom, že se sejde nemalý počet lidí na jídlo a klábosí se, vaří se, ochutnává se, baví se, atd. do pozdních večerních hodin. Spát se nechodí dříve jak ve 2 v noci a tím pádem se nevstává dříve, jak k obědu. Španělská část osazenstva se přizpůsobuje normálním lidem a naopak.


Co děláme...
Náš čas se krom školy snažíme využít i volnočasovou aktivitou jako jsou například procházky do Aldi (supermarket), což je mimochodem opravdu krásná cesta, kde mají mimo jiné levné jídlo a pivo. Dále například cestami za poznáním - do Brugge, do muzea, k moři do Oostende, kde jsme se 2.10. koupali při 25°C. Celkem zážitek vidět plnou pláž lidí v takhle pozdní dobu. 


Volný čas většinou trávíme v kuchyni, kde klábosíme a popíjíme. Někdy se nás sejde jenom pár a někdy zase doslova desítky a musí se přinést židle z ostatních pokojů - to je pak napětí, jestli se všem jejich židle vrátí nazpátek. 


Večery popíjíme a většinou jdeme kolem půlnoci někam do klubu nebo hospody, kde se tancuje a popíjí pivo z plechovky - ono je totiž velký rozdíl koupit pivo v baru za €3 nebo to samé vedle v "Nacht Winkel" (Večerka) v plechovce za €1.20. Většina lidí ani nepomýšlí na točené a rovnou jde do obchůdku, které mají otevřeno až do rána - mimochodem musí to být zlatý důl. Já to, jako správný Čech, dělám tak, že si nechám místo půllitru v hospodě dát plastový kelímek, s tím chodím do obchůdku pro plechovku, přeliji a jdu zpátky do hospody. Občas securiťáci koukají, kde jsem vzal plný kelímek, ale ještě nikdo neřekl ani slovo.


No tak to by bylo prozatím asi všechno, já se zase ohlásím...

Žádné komentáře:

Okomentovat